Ulusal Kurmaca Yarışma Filmleri

Bir İş Görüşmesi Hikayesi ( Story of a Job Interview)

Erdem, 35 yaşında bir gazetecidir. 15 aydır işsizdir ve baba olmak üzeredir. Acilen bir işe ihtiyacı vardır. Gittiği iş görüşmesinden olumsuz cevap alınca, haber müdürünü rehin alır.

Yüzme Öğreniyorum (Learning How to Swim)

Hasan ve Ruksan Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye, oradan da İzmir – Çeşme’ye gelmiş bir karı kocadır. İyi bir gelecek için botla Çeşme’den Avrupa’ya gitme hayali kurarlar. Ruksan başlarına gelecek olumsuz bir duruma karşı yüzme öğrenir. Bota binerler.

Av Dönüşü ( Return From The Hunt)

İsmail av dönüşünde, köyün çobanı olan Mehmet’le karşılaşır ve nişancılığı hususunda Mehmet’le bir iddiaya girer. İddiaya göre Mehmet uzakça bir noktaya geçecek ve İsmail Mehmet’i kafasındaki fötr şapkadan vuracaktır. İsmail Mehmet’i şapkasından vurmayı başarır ancak Mehmet’in köpeği sahibinin bayılıp yere düşmesini fırsat bilerek sahibine saldırır.

Mümkün Hayatların En Güzeli  (Prettiest of All Possible Lives Trailer)

Korkmaz, lise öğrencisidir. Sınıfından bir arkadaşının bir patlamada hayatını kaybetmesi sonucu, bu duruma alışamaz ve bu sürece bir de babasının aşırı baskıları eklenince, Korkmaz ne yapacağını bilemez ve çevresiyle beraber her şeye kayıtsız kalıp kalmama arasındaki çizgide gidip gelir

Ormandaki İhtiyar (Old Man In The Woods)

Salih 10 yaşında bir erkek çocuğudur. Ailesinin durumu kötü olduğu için her gün ormana gidip kozalak toplar ve içerisindeki fıstıkları satar. En büyük sıkıntısı ise ormanın girişindeki bekçidir. Ormana gittiği günlerden bir tanesinde yaşlı bir adam ile karşılaşır. O günden sonra adamı her gün görmeye başlar. Bu adam, Salih’e ormanda geçen bir efsane anlatır. Salih ne kadar inanmasa da kendini bu efsanenin içinde bulur.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.