Ulusal Kurmaca Yarışma Filmleri

Beyoğlu Sineması (Beyoğlu Cinema)

Serhat ve Yunus, Beyoğlu’nda boş bira şişeleri toplayıp satan çocuk işçilerdir. Bir gün Beyoğlu Sineması’nın önünden geçerken Buz Devri filminin afişini görürler. Serhat, filmin afişini hayran hayran seyreder. Filmi izlemeyi o kadar ister ki gece gözüne uyku girmez. Serhat, ertesi gün yeniden filmin afişini izlemeye gider… Filmi izleyebilmek için arayışa girer.

Kot Farkı (Ground Level)

Cenaze evinde maaş istemek ahlaki bir sınır ihlali midir; yoksa bir hak talebi mi? Sevim’in bakıcı olarak çalıştığı evin yaşlı hanımı ölmüştür. Tüm akrabalar mevlit için merhumun evinde toplanmıştır. Sevim, hanımının ölümüne en az ailesi kadar üzülmüş olmasına rağmen birkaç gündür gecikmiş olan maaşını istemek zorundadır. Cenaze evinde maaş istemenin ahlaki çatışmasını yaşarken mevzu bu orta üst sınıf aile için büyük bir olaya dönüşür.

Kimi Sevsem Çıkmazı ( Dilemma of Who To Love)

Nurullah Bülent Berke Kamiloğlu on yedi yaşında bir gençtir. Bir yandan Handan, Handan’ın annesi ve Handan’ın kız kardeşi Selin’e karşı hissettiği duygular, bir yandan tüpçü olmaktan utanması, annesinin babasını bu konuda hiçbir zaman ikna edememiş olması ve kendisini sevmiyor olduğunu düşünmesi Berke’yi trajikomik bir çıkmaza sürüklemiştir.

Tel (Wire)

Suriye’deki iç savaştan kaçan bir ailenin, Türkiye sınırında dağılma hikayesini anlatıyor.

Kapan (The Trap)

Zehra ve Ayşe, hem ana kız hem de abla kardeş olan iki kadındır. Neredeyse bir çöp ev gibi görünen eski ve oldukça dağınık bir evde, hem kocaları hem de babaları olan Ziya Bey ile birlikte yaşamaktadırlar. Ayşe evi terk etmek istediğini söyler. Zehra gitmemesi için kızını ikna etmeye çalışır.

Oyun İçinde Oyun ( The Nested Game)

Bir masanın etrafına toplanmış mahallenin büyük abilerinin oynadığı, yalan ve hilelerle dolu adil olmayan bir oyunun hikayesi; Oyun İçinde Oyun

Toprak

8 yaşındaki Toprak, Fransızca konuşamayan ebeveynleri için çeviri yapar. Bugün annesinin ikinci trimester ultrasonografisi için onlarla birlikte hastaneye gitmiştir. İkiz bebeklerinin cinsiyetini ilk o öğrenir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.