Sonbaharın heyecanla beklenen sinema etkinliği Filmekimi başlıyor! Saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş, merakla beklenen yeni yapımları içeren Filmekimi’nin heyecanlı izleyiciyle buluşmasına çok az kaldı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl TV+ işbirliğiyle gerçekleştirilen Filmekimi yıl boyunca dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, dikkatleri üzerine çekmiş, merak uyandıran filmleri içeren programıyla festival mevsiminin en çok konuşulan sinema etkinliklerinden biri olacak.

Dünya Festivallerinden Ödüllü Filmler Festivalde!

Filmekimi programı bu sene de  dünyanın en prestijli festivallerinden ödülle dönmüş filmleri sinemaseverlerle buluşturacak. Cannes’da bu sene büyük ödülü kazanan Parasite,  Pedro Almodóvar’ın Cannes’da Antonio Banderas’a En İyi Erkek Oyuncu ödülünü getiren filmi Pain and Glory, Jessica Hausner’in Emily Beecham’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getiren yeni filmi Little Joe, Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün en beğenilen işlerinden, Alice and The Mayor, Albert Serra’nın Belirli Bir Bakış’ta Jüri Özel Ödülü’nü kazanan filmi Libérté , Cannes’da En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanan Portrait of a Lady on Fire, Jüri Ödülü’nü kazanan Bacurau, daha önce iki kez Altın Palmiye’yi kazanan Dardenne Kardeşler’in bu sene En İyi Yönetmen ödülü alan filmi Young Ahmed  programda yer alan filmler.

Filmekimi’nin Bu Yıl Sloganı “Spoiler Yeme”

Filmekimi zengin programının yanı sıra, afişleriyle ve kampanyasıyla da dikkat çekiyor. Muhabbet tarafından hazırlanan kampanya ve afişlerin temasını “#spoileryeme” sloganı oluşturuyor. Filmekimi, bu sloganla sinemaseverleri, programda yer alan filmleri herkesten daha önce görmeye davet ediyor. Filmekimi iletişim kampanyası da filmleri önceden izleyen ve izlemeyenler arasında yaşanan “spoiler verme” ve “spoiler’dan kaçma” çatışmasını ele alıyor.

Filmekimi Biletleri 28 Eylül’de Satışta 

18. Filmekimi, bu yıl 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla başlayarak, 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18-22 Ekim’de ise İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak. Festival biletleri 28 Eylül’de satışa çıkacak

Festival programa buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ekin Taneri

1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.