Bu yıl 18.si gerçekleştirilecek !f  İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Çocuk Seçkisiyle Renkleniyor

!f İstanbul; sinemanın yarınını bir filmin, geleceğin seyirci ve film yaratıcılarıyla kuracağı ilişkinin şekillendireceğine inanıyor. Sinemanın, özün bağımsızlığının görünür hali olan çocukluk ile çeşitleneceğini savunuyor” başlığı altında yola çıkan ”!f Çocuk Seçkisi”nde bu yıl pek çok yapım yer alacak ve bunun festivale ayrı bir renk katacağı düşünülüyor.

Festivalin daimi ve yıllardır alışılagelmiş bölümleri Keş!f, Gökkuşağı, Galalar, Karanlık ve Köşeli, !f Kült gibi seçkilerin yanı sıra festivalde bu sene genç bireylere odaklanan !f Jenerasyon, !f Efsaneler ve sinemanın en doğal hali olan “çocukluk” ile çeşitleneceğini !f Çocuk seçkileri de yer alacak.

!f Çocuk Seçkisi kapsamında festivalde;

Joel Simon imzalı, 2012 yapımı Macropolis,

Geçtiğimiz yıl (2018) vizyona giren Kenya’lı yönetmen Likarion Wainaina imzalı Supa Modo,

Fransa, Romanya ve Belçika ortak yapımı Anca Damian imzalı Marona’s Fantastic Tale,

2017 yapımı Bastiaan Schravendeel imzalı animasyon filmi Scrambled

Birleşik Krallık ve Almanya ortak yapımı Max Lang ve Jakob Schuh imzalı, Helena Bonham Carter ve James Corden gibi başarılı oyuncuların seslendirdiği kısa animasyon filmi The Gruffalo,

2015 yapımı Jeroen Jaspaert ve Daniel Snaddon imzalı Stick Man,

Verena Fels‘in 2010 Alman yapımı, dünya festivallerinden 35’i aşkın ödülle dönen filmi Mobile gibi pek çok renkli yapım yer alıyor. Festivalin geri kalan programının ise, önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

18. !f Bağımsız Filmler Festivali önümüzdeki ay 13-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, 19-22 Eylül tarihleri arasında ise İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.