15 Şubat’ta başlayan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yolculuk takviminde Ankara ve İzmir var…

İş Bankası Maximum Kart’ının partnerliğinde dün  başlayan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ilk gününde sinemaseverler salonları doldurdu. Festivalin büyük ilgi gören ilk gün gösterimlerinden biri de, Emre Erdoğdu’nun yazıp yönettiği ve başrolleriniHazal Ergüçlü, Ozan Uygun ve Halil Babür’ün paylaştığı “Kar” filmininkioldu. Festivalin bu yıl ilk kez vereceği !f Yeni Seyirci Ödülü için de yarışan “Kar”, İstanbul galasını !f İstanbul’da yaptı.

Cinemaximum City’s’de yapılan gösterime, yönetmen Emre Erdoğdu’nun yanı sıra oyuncuları Hazar Ergüçlü, Halil Babür, Serhat Parıl, Doğaç Yıldız,yapımcısı Emine İzmir, görüntü yönetmeni Ercan Küçük ve kurgucusu Ayris Alptekinde katıldı. “Sinemanın cahil cesaretine ihtiyacı var” diyen Erdoğdu, yaptıkları filmin bir ekip işi olduğunu söyledi. Ana karakter Müzeyyen’in nasıl yaratıldığı sorusuna “Müzeyyen bütün kadınlardan çıktı” yanıtını veren Erdoğdu, filmin adının neden ‘Kar’ olduğunu soran izleyiciye de “Ali karakteri Bolu’da yaşadığı için kar onun için huzur anlamına geliyordu ama Antalya’da yaşayan kar görmemiş Müzeyyen için başka… Onlar arasındaki farklılığı gösterebilmemin yoluydu kar benim için” dedi. “Kar”ın senaryosuna 6 sene önce başladığını ve aslında bu hikâyeyi ikinci filmi için kurguladığını belirten Erdoğdu, yeni projesinin adının “Beni Sevenler Listesi” olacağını ve yine aynı ekiple çalışacağını söyledi ve “Çünkü birlikte çok eğleniyoruz” dedi. Seyircinin büyük ilgisi ve beğenisiyle karşılanan “Kar”, 25 Şubat Pazar günü saat 13:00’te Cinemaximum Akasya’da ikinci gösterimini yapacak.

CGV Arthouse sinemalarında gösterim şansı!

Son bir yıl içerisinde Türkiye sinemasında üretilmiş ya da Türkiye ile ilgili filmlerin yer aldığı !f Yeni bölümünde 7 film!f Yeni Seyirci Ödülü için yarışıyor. Festivalin bu yıl ilk kez vereceği bu ödülü kazanan bir film, CGV Arthouse’un İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Eskişehir’de bulunan salonlarında gösterim olanağı yakalayacak.

Tüm öğrencilere !f bileti 2 TL!

!f İstanbul’un geçtiğimiz yılgenç !f’çilere özelolarak başlattığı indirimli gösterim fırsatı bu yıl da devam ediyor. Öğrenci kimliğini gösteren !f’çilere hafta içi gündüz seanslarındaki filmler 2 TL’den satışa sunulurken; İş’te Üniversiteli kredi kartıya da Maximum Kart sahibi öğrenciler ise aynı seansları 1 TL ödeyerek izleyebilecekler.

İş Bankası Maximum Kartlılara özel indirimler

Festivalde İş Bankası Maximum Kart sahiplerine özel olarak hazırlanan “Maximum Film Paketi”nin yanı sıraMaximum Müzik Paketi” için de biletlerde %50 indirim ayrıcalığı sunulacak. İş Bankası Maximum Kart sahipleri, “Maximum Film paketiyle en az 4, en fazla 20 adet festival sinema biletini, Maximum Müzik” paketiyle ise en az 2, en fazla 6 adet etkinlik biletini %50 indirimle satın alabilecekler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.