Stalin’in Ölümü / Death Of Stalin

Yönetmen: Armando Iannucci

Oyuncular:  Jason Isaacs, Steve Buscemi, Andrea Riseborough, Rupert Friend, Olga Kurylenko, Paddy Considine

Tür: Komedi, Dram

Süre: 106 Dakika

1953 Moskova’sında geçen film, Stalin’in ölümüyle birlikte başlayan koltuk kavgasını mizahi bir yolla izleyiciye aktarıyor. Stalin’in vekili ve komitenin birlikte hareket etmesinden yana olan Malenkov, Genel Sekreterliği’ni korumaya çalışırken, İstihbarat Şefi Beriya ile komitenin başkanlığını yürüten Kruşçev arasında amansız bir siyasi rekabet başlayacaktır.

Kaybedenler Kulübü Yolda

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Oyuncular:  Nejat İşler, Yiğit Özşener, Hande Doğandemir, Merve Çağıran, Rıza Kocaoğlu

Tür: Komedi, Dram

Süre: 105 Dakika

Radyo ikilisi Kaan ve Mete Olimpos’ta, kalabalık bir Kadıköy grubuyla yaptıkları eğlenceli tatilin sonunda, motorlarıyla İstanbul’a doğru yola çıkarlar. Ancak yolculuğun iki beklenmedik misafiri daha olacaktır. İstanbul’a doğru ilerlerken, hayat onlara yolun, yolculuğun ve ilişkilerin hiçbir zaman planlandığı gibi ilerlemediğini, bir kez daha ve oldukça sert bir biçimde gösterecektir.

Entebbe’de 7 Gün / 7 Days in Entebbe

Yönetmen: José Padilha

Oyuncular:  Rosamund Pike, Daniel Brühl, Eddie Marsan, Ben Schnetzer, Andrea Deck

Tür: Gerilim, Dram, Suç

Süre: 106 Dakika

1976 yazında, Tel Aviv’ten Paris’e giden Air France şirketine ait bir uçak, ikisi Filistinli ve ikisi Alman olan dört hava korsanı tarafından kaçırılır. Uçak Uganda’daki Entebbe Havaalanı’ndaki terk edilmiş bir terminale indirilir. Korku içindeki 248 yolcu, ölümcül bir siyasi ayaklanmanın içinde pazarlık kozu olarak kullanılırlar. Hava korsanlarının amacı ise; ellerindeki rehinelere karşılık İsrail, Kenya, Fransa, İsviçre ve Batı Almanya’da bulunan 53 Filistinli mahkûmun serbest bırakılmasıdır. İsrail hükümeti, diplomatik bir çözüm bulmaktansa rehineleri kurtarmak için olağanüstü bir plan yapar.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.