where-to-invade-next-348-AfisWhere to Invade Next? / Şimdi Nereyi İşgal Edelim?

Yönetmen: Michael Moore

Oyuncular: Michael Moore, Krista Kiuru, Tim Walker

Tür: Belgesel

Süre: 120 Dakika

Ülke: ABD

‘’Bowling for Columbine’’, ‘’Sicko’’ ve ‘’Fahrenheit 9/11’’ gibi filmlerin Oscar Ödüllü yönetmeni Michael Moore, ilk gösterimini 2015 yılında Toronto Film Festivali’nde yapan yeni filmi Where to Invade Next ile bu kez Finlandiya, İtalya ve Fransa gibi ülkeleri “işgal ederek” Amerika’nın sosyal ve ekonomik problemlerine çare arıyor.


suffrage afişSuffragette / (Diren!: Zamanı Geldi)  

*Kaçıranlar için “Başka Sinema” kapsamında yeniden gösterimde

Yönetmen: Sarah Gavron

Oyuncular: Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Merly Streep, Ben Whishaw, Brendan Gleeson

Tür: Biyografi, Dram

Süre: 106 Dakika

Ülke: İngiltere

20. yüzyılın başında, İngiltere’de tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, hükümete karşı yürüttükleri mücadeleyi konu alan film, önemli grup üyelerinden biri olan Maud’un çevresinde geçiyor. Helena Bonham Carter, Merly Streep, Carey Mulligan gibi yıldızların başrolde bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda Sarah Gavron oturuyor.


*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.