suffragette-poster-mulligan-mainSuffragette (Diren!: Zamanı Geldi)

Yönetmen: Sarah Gavron

Oyuncular: Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Merly Streep, Ben Whishaw, Brendan Gleeson

Tür: Biyografi, Dram

Süre: 106 Dakika

Ülke: İngiltere

20. yüzyılın başında, İngiltere’de tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, hükümete karşı yürüttükleri mücadeleyi konu alan film, önemli grup üyelerinden biri olan Maud’un çevresinde geçiyor. Helena Bonham Carter, Merly Streep, Carey Mulligan gibi yıldızların başrolde bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda Sarah Gavron oturuyor.

 

the-club-posterEl Club (The Club)

Yönetmen: Pablo Larrain

Oyuncular: Roberto Farias, Antonia Zegers, Alfredo Castro, Alejadro Goic

Tür: Dram

Süre: 98 Dakika

Ülke: Şili

Geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasına sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen dört rahibin hikâyesini anlatan film, beşinci bir rahibin eve gelmesiyle rahiplerin geride bıraktıklarını düşündükleri geçmişleri yüzlerine vurulmasını, araftaki bu günahkârların karanlık sırları açığa çıkmaya başlamasını konu alıyor.

 

rams posterRams (İnatçılar)*

Yönetmen: Grímur Hakonarson

Oyuncular: Sigurður Sigurjónsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Bøving

Tür: Dram

Süre: 92 Dakika

Ülke: İzlanda

Bu yılki Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde en büyük ödülü kazanan film, yıllardır ödüllü koçlar yetiştiren ve yan yana çiftliklerde yaşamalarına rağmen 40 yıldır birbiriyle konuşmayan iki kardeş Gummi ve Kiddi’yi anlatıyor. iki kardeş üzerinden koskoca bir coğrafyanın öyküsünü perdeye taşıyan yönetmen Grímur Hakonarson ikinci uzun metrajlı filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

*Rams filmiBaşka Sinema aracılığı ile 14 Ocak Cumartesi gününden itibaren Beyoğlu Pera ve Kadıköy Moda Sahnesi’nde gösterime girecektir.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.