Güven

Yönetmen: Sefa Öztürk

Oyuncular: Bülent Çolak, Serkan Keskin, Feride Çetin, Ahmet Kaynak

Tür: Dram, Suç

Süre: 100 Dakika

Ali ve Meryem görünüşte sıradan bir ailedir. Meryem’in evlenmeden önce âşık olduğu Ferit’ten bir çocuğu vardır. Ali ikisini de bağrına basmıştır. Ferit’in yıllar sonra dönmesiyle, Ali ikisini de bir güven sınavına sürükler. Acaba Meryem gerçekten onu seçecek midir? Meryem minnet duygusuyla aşk acısı arasında kalırken, Ali’nin kendine güveni sarsılmaya başlar. Ferit’in öldürülmesi aralarındaki güvensizliği iyice körükler. Birbirlerinden şüphelenirler fakat konuşamazlar. Onun yerine eski meselelerle ilgili birbirlerini suçlarlar. Sonuçta kaçacak yer kalmayıp, polis sorgusunda iyice köşeye sıkıştıklarında yine birbirlerine tutunurlar. Suçu saklamanın ortaklığından bir güven zemini yaratıp sınavı geçerler. Artık bir aile olmuşlardır.  Güven, Sefa Öztürk yönetmenliğindeki beyaz perdeye aktarıldı.

Beautiful Boy / Güzel Oğlum

Yönetmen: Felix van Groeningen

Oyuncular: Steve Carell, Timothée Chalamet, Maura Tierney, Christian Convery, Oakley Bull, Kaitlyn Dever

Tür: Dram

Süre: 112 Dakika

Timothée Chalamet ve Steve Carell’in başrolünde yer aldığı Felix van Groeningen yönetmenliğinde çekilen Beautiful Boy, madde bağımlısı bir genç ve onu kurtarmak isteyen babasının yaşadıklarını babanın gözünden beyaz perdeye sunuyor.

Sokağın Çocukları

Yönetmen: Faik Ahmet Akıncı

Oyuncular: Faik Ahmet Akıncı, Belma Mamati, Metin Keçeci, Burhan Sırmabıyık

Tür: Aile, Dram

Süre: 98 Dakika

Faik Ahmet Akıncı’nın yönettiği Sokağın Çocukları, insanlardan hem iyilik hem kötülük gören sokak hayvanlarıyla ilgili bir proje.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.