15 yıl önce “Kadınlar Sinema Yapıyor” mottosuyla yola çıkan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 11 Mart’ta İstanbul’da başlıyor.

2003’ten bu yana 500’ün üzerinde filmi 25 şehirde kadınlarla buluşturan festival, ilk olarak 11-18 Mart tarihleri arasında İstanbul’da Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un ardından Adana, Bodrum, Çanakkale, Giresun, Mersin ve İzmir’de sürecek olan festival 11 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında toplamda 7 şehirde izleyicileriyle buluşmuş olacak.

Ülkenin farklı şehirlerinde yaşayan kadınları sinemada buluşmaya ve dayanışmaya davet eden festival, takipçilerine dolu dolu bir program sunuyor: Kadınların Sineması, Kadınların Sineması-Türkiye, Yeryüzünden Edilenler bölümleri, Christine Delphy – Feminist Değilim Ama… özel bölümü, Deepa Mehta – Yeryüzü Sineması toplu gösterimi, 41 film, atölyeler, forumlar ve söyleşiler kadınları festival boyu bekleyen etkinlikler…

Bugüne kadar dünyanın muhtelif yerlerinden 100’den fazla kadın sinemacıyı ağırlayan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamındaki tüm film gösterimleri ve etkinler ücretsiz olacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.