Bu yıl 19-29 Mart 2018 tarihlerinde, 14.’sü düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali başvuru süreci başladı.  Festivale Türkiye’den ve dünya’dan yoğun katılım bekleniyor.

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin öncü rolünün bilinci ve bu alanda bir platform oluşturma hedefiyle başlayan Akbank Kısa Film Festivali 14. kez düzenleniyor.Geçtiğimiz sene 1055 filmin yarıştığı festivalde 52 farklı ülkeden film boy göstermişti. Yarışma bölümü dışında düzenlenen etkinlikler de dikkat çeken festivalde atölyelerin, panellerin ve film gösterimlerinin yanında geçtiğimiz sene ilk olarak ‘Forum’ bölümü altında bir de senaryo yarışması düzenlenmişti.

Ulusal ve uluslararası olmak üzere 2 farklı kategoride düzenlenecek yarışmada, bu sene de 1000’in üzerinde filmin katılması bekleniyor.

14. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim” ve“Akbank Kısa Film Forum” bölümleri yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle renkli bir program sunacak. Türkiye ve dünyadan ünlü isimleri Türk sinemaseverlerle buluşturan festivalin bu seneki katılımcıları ise merak konusu.

Yarışmayı kazanan filmler, festivalin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak ve 5 bin Dolarla ödüllendirilecek.

Başvurular için son katılım tarihi ‘30 Kasım 2017’dır.

Başvuru ve detaylı bilgi için resmi web sayfasına Buradan ulaşabilirisiniz.

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.