Mutlu Son / Happy End

Yönetmen: Michael Haneke

Oyuncular: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Fantine Harduin, Franz Rogowski, Laura Verlinden, Toby Jones

Tür: Dram

Süre: 107 dakika

Ödüllü yönetmen Michael Haneke’nin son filminde, Fransa’nın kuzeyinde oldukça varlıklı yaşayan Laurent ailesinin hayatının Eve isimli küçük bir kızın aniden hayatlarına girmesiyle birden değişmesi anlatılıyor. Haneke, yıllarca saklanmış sırların yükünün, sorunlar yaşayan aile için artık taşınamaz hale gelişini kendi usulünde izleyicilere aktarıyor.

 

Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü

Yönetmen: Onur Ünlü

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Musa Uzunlar, Fatih Artman, Algı Eke, Ushan Çakır, Selim Bayraktar

Tür: Suç

Süre: 117 dakika

Peyami Safa’nın eserini sinemaya uyarlayan Onur Ünlü, iyiliksever soyguncu Cingöz Recai’nin yepyeni bir soygun için geri dönüşünü sevilen oyuncularla yine kendi üslubunda izleyicilere sunuyor. Kenan İmirzalıoğlu’nu, daha önceden Ayhan Işık’ın oynadığı Cingöz Recai rolünde izleyeceğimiz filmde Haluk Bilginer ise onu yakalamaya and içmiş başkomiser Mehmet Rıza rolünde. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

 

Taş

Yönetmen: Orhan Eskiköy

Oyuncular: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Beste Kökdemir, Ahmet Varlı, Saygın Soysal

Tür: Fantastik, Dram, Gizem

Süre:  90 dakika

Bu haftanın ilginç filmlerinden Taş’ta, yaralı olarak bir eve sığınan Selim ve evine sığındığı ailenin Selim’i 20 yıldır kayıp olan oğulları olduğuna inanmalarını temele alıyor. Orhan Eskiköy aslında Majestic filminde de işlenen bir konuya daha gerilimli ve karanlık bir bakış açısı getiriyor bu filmde.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.