13 – 19 Ocak haftası öne çıkan sinema haberlerine listemizden göz atabilirsiniz.

Melanie Laurent, The Mad Women’s Ballın hem senaryosunu kaleme alacak hem de filmin yönetmen koltuğuna oturacak. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

1995 yılından bu yana Broadcast Film Critics Association tarafından belirlenen yılın en iyi film ve yapımların ödüllendirildiği Eleştirmenler Birliği Ödülleri açıklandı. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

92. kez sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri’nin adayları belli oldu. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Dünya’nın en prestijli film festivallerinden Cannes’ın bu seneki jüri başkanlığını Spike Lee üstlenecek. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

9. Pembe Hayat KuirFest programı açıklandı! Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu! Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İstanbul Modern Sinema, 92. Akademi Ödülleri heyecanı yaklaşırken, geçen yıla kadar “Yabancı Dilde En İyi Film” olarak anılırken bu yıl “En İyi Uluslararası Film” olarak değiştirilen kategoriye odaklanıyor. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerilim Ustası Alfred Hitchcock’un renkli çektiği tüm filmler, kaçıranlar, özleyenler ve büyük ekranda görmek isteyenler için 39. İstanbul Film Festivali’nde! Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

52. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri‘nde adaylar belirlendi! Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.