“Bach Günleri” bu sene ilk defa Ankara’ya da uzanıyor.

İstanbul’un merakla takip edilen tematik festivali “Bach Günleri”nin açılışı, Ekim ayında ünlü Estonyalı topluluk Hortus Musicus’un çok beğenilen konseriyle gerçekleşti. Festivalin devamı ise Aralık ayında Ankara’ya da uzanacak.

Biletleri günler öncesinden tükenen sihirli viyolonselci Jiri Barta 19 Aralık Cumartesi saat 20.00’de İstanbul Deniz Müzesi’nde ve 20 Aralık Pazar saat 19.00’da Ankara Akün Sahnesi’nde, J.S. Bach’ın bütün çello suitleriyle müzikseverlere güzel bir akşam vaat ediyor.

Dünyanın en iyi org ve klavsen virtüözlerinden Benjamin Alard 21 Aralık Pazartesi Ankara Akün Sahnesi, 24 Aralık Perşembe saat 20.00’de İstanbul Deniz Müzesi’nde Bach’ın en sevilen ve klasik müzikle ilgilenen hemen herkesin evinde kaydı bulunan eseri Goldberg Varyasyonları‘nı klavsenle seslendirecek.

“Bach Günleri” Yeni Yıl Konserleri

Avrupa’nın en eski Barok Müzik topluluğu Hortus Musicus’un efsanevi kemancısı ve direktörü Andres Mustonen bu sefer caz quarteti ile ülkemize geliyor.

Mustonen Art Jazz Quartet 22 Aralık Salı saat 20.00’de Bach caz yorumuyla İstanbul Deniz Müzesi’nde olacak. Topluluk 23 Aralık Çarşamba saat 20.00’de aynı programı Ankara MEB Şura Salonu’nda sunacak.

12.”Bach Günleri”, Benjamin Alard’ın 24 Aralık Perşembe günü saat 20.00’deki Bach Goldberg Varyasyonları konserleriyle İstanbul Deniz Müzesi’nde sona erecek.

“Bach Günleri” Fransız Kültür Merkezi ve Estonya Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir. 

Bach İstanbul’da

İstanbul Deniz Müzesi

19 Aralık Pazartesi saat 20:00

Jiri Barta

Bach Çello suitleri

22 Aralık Salı saat 20.00

Mustonen Art Jazz Quartet

24 Aralık Perşembe saat 20:00

Benjamin Alard

Goldberg Varyasyonları

Bach Ankara’da

20 Aralık Pazar saat 19:00

Jiri Barta

Bach Çello suitleri

Ankara Akün Sahnesi

 

21 Aralık Pazartesi saat 20.00

Benjamin Alard

Goldberg Varyasyonları

Ankara Akün Sahnesi

 

23 Aralık Çarşamba saat 20.00

Mustonen Art Jazz Quartet

Ankara MEB Şura Salonu

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.