images

Türkiye’de kısa film alanındaki başarılı ve uzun soluklu festivallerden biri olan Akbank Kısa Film Festivali, bu seneki yarışma için başvuru tarihlerini açıkladı.

Ulusal ve Uluslararası yarışma olarak iki ana bölümden oluşan festivalin, yarışmalar için son başvuru tarihi 30 Kasım 2015, Pazartesi olarak açıklandı.

Genç sinemacılara görünürlük sağlamak, yeni fikirleri desteklemek ve kısa film kültürünü geliştirmeyi amaçlayan festivalde, ulusal ve uluslararası yarışma kategorilerinde jüri tarafından en iyi film seçilecek olan yapımlar 5000 dolar ile ödüllendirilecek.

“Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Yarışma Dışı Seçki” “Kısadan Uzuna”, “Özel Gösterim” ve “Deneyimler” bölümlerinin yanı sıra, bu sene bir de “Perspektif” başlığıyla festivale yeni bir bölüm eklenecek.
12. Akbank Kısa Film Festivali, 7-17 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yazar Hakkında

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.