Haberler

11.Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Başladı!

Her yıl 1 Mayıs İşçi Bayramı bile gerçekleşen ve bu sene 11.si düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” temasıyla sinemaseverler ile buluşuyor.

festival2016afisi

2006 yılından itibaren gerçekleştirilen festival, her yıl olduğu gibi bu yılda İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak başlıyor. 42’si Türkiye’den toplam 60 filmin gösteriminin yapılacağı festival 1 Mayıs‘ta başlayıp 8 Mayıs’ta sona erecek.

İstanbul’da, 2 Mayıs’ta Şişli Kültür Merkezi’nde Metin Kaya’nın, kaçak madenlerde çalışan işçilerin yaşamını anlattığı Soluk filmi ile yapılacak olan açılış gecesinin sunuculuğunu ise oyuncu Sevinç Erbulak yapacak.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan bu festivalin, bütün gösterimleri her zamanki gibi ücretsiz olacak.

Festivalin tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca İllerdeki festival programlarına http://iff.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

 

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz