Haberler

73. Cannes Film Festivali Corona Virüsü Sebebiyle Ertelendi

Dünya festivallerinin en önemlilerinden bir tanesi olan Cannes Film Festivali tüm dünyayı etkisi alan Corona virüsü sebebiyle ertelendi. Festival ekibi, salgının dünyadaki gidişatına bağlı olarak yeni tarihi belirleyeceklerini söyledi.

Bu sene 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali, tüm dünyada etkili olan ve can kayıplarına neden olan Corona virüsü salgını nedeniyle ertelendi. Pek çok sinema etkinliğinin ve festivalin iptal olduğu süreçte son olarak da Cannes Film Festivali’nin belirsiz bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Festival yönetimi yaptığı açıklamada;  festivalin haziran sonuna ya da temmuz başına ertelenmesi de dâhil olmak üzere birçok seçeneği göz önünde bulundurduklarını söyledi. Corona virüsü salgınının tüm dünyadaki seyrine paralel olarak 73. Cannes Film Festivali’nin yeni tarihi önümüzdeki aylarda netlik kazanacak gibi duruyor.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz