20-26 Ocak haftası öne çıkan sinema haberlerine listemizden göz atabilirsiniz.

TRT’nin düzenlediği ve bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan 12 Punto TRT Senaryo Günleri’ne başvurular 21 Ocak – 12 Mart tarihleri arasında yapılacak. Haberle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek Kapadokya Film Festivali için çalışmalara başlandı. Altı gün sürecek festival, 29 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında, Türk ve dünya sinemasından seçkin filmler ve birbirinden değerli isimleri, Nevşehirli sinemaseverlerle buluşturacak. Haberin ayrıntıları için tıklayınız.

Haluk Bilginer’li 9 Kere Leyla’nın vizyon tarihi belli oldu!

Ezel Akay‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve usta oyuncular Haluk Bilginer ve Demet Akbağ’ın yanı sıra Elçin SanguFırat Tanış ve Alican Yücesoy gibi pek çok başarılı ismin yer aldığı 9 Kere Leyla seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Haberin ayrıntıları için tıklayınız.

 

23-26 Ocak arası gerçekleşecek olan KuirFest, bu sene de birbirinden keyifli etkinliklerle izleyicileriyle buluşacak. Toplamda 7 tane etkinliğin olacağı programda, TERF etkinliğinden LGBTİ+ arşivciliğine, Kuir oyuncuların buluşmasından dönüşen hikayelere kadar pek çok farklı konu başlığı yer alacak. Haberin ayrıntıları için tıklayınız.

 

Kült yönetmen David Lynch yeni kısa filmi What Did Jack Do?’ya imzasını attı. Haberin devamı için tıklayınız.

 

Nuri Bilge Ceylan’dan Yeni Proje: Kuru Otlar Üstüne! Haberi devamı için tıklayınız.

Image result for nuri bilge ceylan

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.