Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Sinepark Kısa Film Festivali başvuruları kabul ediyor.

2007 yılından bu yana sinemaya gönül vermiş bireyleri desteklemek amacıyla Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından gerçekleştirilen Sinepark Kısa Film Festivali’nin başvuruları başladı. Katılımcılar 1 Kasım 2019- 15 Ocak 2020 tarihleri arasında www.sinepark.org adresinden online başvuru formunu doldurarak festivale başvurabilirler.

Korku Tüneli, Komikaze, Alabora, Labirent, Çarpışan Aramalar, Atlı Karınca ve Sinepark’ın 10.yılına özel yeni Animasyon Treni kategorisi dahil toplam 7 kategoriden istediğinize ve istediğiniz kadarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuran filmlerin değerlendirilmesi iki kademeli  olarak yapılacak. Galatasaray Üniversitesi Sinema Akademisyenleri tarafından yapılacak ön elemeyi geçen filmler senarist, yönetmen, oyuncu, kurgucu ve yapımcılardan oluşan ana jüri üyelerince değerlendirmeye alınacak. Ön eleme sonucunda finalist filmlerin yanı sıra gösterim filmleri de belirlenecek.

Ana jüri değerlendirmesi sonucu; nihai sonuçlar belirlenecek ve  yalnızca lise öğrencilerinin katılabildiği Atlı Karınca kategorisinde başarılı bulunan yarışmacı kamera ödülü ile, diğer kategorilerin birincileri ise para ödülü ile buluşacak. Ayrıca tüm kategorilerin birincileri ödül heykelcikleri ile ödüllendirilecek. Kategori ödüllerinin yanı sıra yarışmacıları; en iyi yönetmen , en iyi kurgu , en iyi özgün müzik gibi ödüller de beklemekte.

Detaylı bilgi için websitesi www.sinepark.org‘u ziyaret edebilir ve sorularınızı da [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.