1 Temmuz’da Vizyonda!

tumblr_o6tsvptzB71rrewb5o1_1280 Elser (13 Minutes), (Hitler’e Suikast)

Yönetmen: Olivier Hirschbiegel

Oyuncular: Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaußner, Johann von Bülow

Tür: Macera, Dram, Biyografi

Süre: 114 dakika 

Oliver Hirschbiegel’in son filmi Hitler’e Suikast, 1939’da Hitler’e yapılan suikast girişimini anlatıyor.

Film, yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden esrarengiz bir adamın hikâyesini konu alıyor. Emirler karşısında sesini çıkaran ve harekete geçen bu adam görmezden gelinen bir şey görüyor.

Nazi dönemi Almanya’sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Hitler ve kurmaylarını havaya uçurmayı yalnızca 13 dakikayla kaçıran Georg Elser’in hikayesini anlatıyor. Film, Nazi diktatörlüğünün gücüne güç kattığı bu dönemde imkansızı başarmaya gayret eden bu adamın öyküsü anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda Oscar adayı Çöküş ve Deney gibi filmleriyle izleyicileri kendine hayran bırakan yönetmen Olivier Hirschbiegel var.

Midnight Special

tumblr_o2lsuocHG31qej1i6o1_1280

Yönetmen: Jeff Nichols

Oyuncular: Kirsten Dunst, Michael Shannon, Joel Edgerton,Sam Shepard ve Adam Driver

Tür: Bilim kurgu

Süre: 112 dakika

Alton Meyer her çocuk gibi doğar, okula gider ve yaşamını sürdürmeye devam eder. Ancak onu diğerlerinden ayıran ilginç bir özelliği vardır; doğaüstü güçleri. Oğlunun doğaüstü güçleri olduğunu öğrenen babası, ikisi için bir kaçış planı yapar.

Fakat FBI ve karanlık güçler baba-oğulu yakalamak için büyük bir rekabet içine girecektir. Meyer ve babasını zorlu bir mücadele bekler. Jeff Nichols yönetmenliğinde izleyeceğimiz filmin yapımcılığı Sarah Green’e ait.

 

*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.