Haberler

1. Kızkalesi Film Festivali Gerçekleşiyor

1. Kızkalesi Film Festivali Gerçekleşiyor

Bu yıl 1.si düzenlenen Kızkalesi Film Festivali, Akdeniz Bölgesi’nde ve Türkiye’de sinema endüstrisinin gelişimine destek olmak ve film endüstrisinin yönünü şehirlerine de çevirmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

1000 yıllık tarihinde kim bilir kaç festivale, kaç şölene şahit olmuştur Kızkalesi.. Kaç aşka şahitlik etmiştir, kaç çocuğun ilk ağlaması yankılanmıştır duvarlarında, kaç asker uğurlamıştır Akdeniz’in koynuna!

İşte tam da bu yüzden, bizleri yeni hikayeler dinlemeye, yeni sonlar keşfetmeye, kendi efsanelerini yaratmaya çağırıyorlar. Hayatın durmayan akışı içinde bir an yakalamaya ve bu anları bir film karesinde sonsuza taşımaya!

Doğa, tarih ve kültür turizmine uygun olan şehrin adının sanatın her dalıyla olduğu gibi sinema sanatıyla da anılmasını, bölge halkının sinemanın duayenleriyle aynı platformda buluşabilmesini ve bu şehrin marka değerine katkı sağlaması hedefleniyor.

Festival Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleşiyor.

6 – 7 – 8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek festivale katılım için son başvuru tarihi ise 15 Ağustos.

Katılım koşulları ve yönetmelik için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz