The Wild Pear Tree / Ahlat Ağacı

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Oyuncular: Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin

Tür: Dram

Süre: 188 Dakika

Nuri Bilge Ceylan’ın prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren filmi Ahlat Ağacı, üniversiteyi bitirdikten sonra yazdığı kitabı bastıracak parayı bulma adına memleketine dönen, ailesiyle ve geçmişte tanıdığı insanlarla yüzleşme sürecine giren Sinan’ın hikâyesini konu ediniyor.

Cebimdeki Yabancı

Yönetmen: Serra Yılmaz

Oyuncular: Belçim Bilgin, Şebnem Bozoklu, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şükrü Özyıldız

Tür: Gerilim, Komedi

Süre: 95 Dakika

Yapımcılığını Ferzan Özpetek’in üstlendiği Serra Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, İtalyan yapımı Perfetti sconosciuti’nin yeniden çevrimi olan Cebimdeki Yabancı, yemek için bir araya gelen yedi yakın arkadaşın, başlattıkları bir oyun sonrası arap saçına dönen ilişkilerini anlatıyor. Oyun kurallarına göre herkes telefonlarını masaya koyacak, telefona gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Zaman ilerledikçe yeni sırlar ortaya çıkar, ilişki dengeleri altüst olur.

Book Club / Kitap Kulübü

Yönetmen: Bill Holderman

Oyuncular: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia

Tür: Komedi

Süre: 104 Dakika

Farklı nedenlerle de olsa aşka tövbe etmiş dört yakın arkadaş olan Diane, Vivian, Sharon ve Carol’ın yaşamları kurdukları kitap kulübünde Grinin Elli Tonu’nu okuduklarında baştan aşağı değişir. Alt üst olduğunu düşündükleri hayatlarının yeni bölümü, hayatlarının en iyi bölümüne dönüşecektir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.